ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ 2014

  Ελάτε να διασκεδάσουμε και φέτος στο Αποκριάτικο Πάρτυ 
που διοργανώνουν οι Αθλητικοί μας Σύλλογοι : 
ΕΥΡΙΠΟΣ , ΜΑΧΗΤΕΣ , ΕΡΕΤΡΙΑΣ !
Χορός & Τραγούδι από "ανερχόμενα ταλέντα"  
, για μικρούς & ΜΕΓΑΛΟΥΣ !
Φέρ'τε και τους φίλους σας κοντά!


ΠΡΟΣΟΧΗ !
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΣΚΑΡΕΜΕΝΟΥΣ !



Αποκριάτικο Ξεφάντωμα 2014
Ημ/νία : 1 Μαρτίου 2014
Ώρα : 17:00 - 21:00
Τοποθεσία : Δροσιά Χαλκίδας
(Στην είσοδο της Δροσιάς , επί του κεντρικού)



Προβολή Α.Σ. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ "ΜΑΧΗΤΕΣ" σε χάρτη μεγαλύτερου μεγέθους

TAEKWONDO 2014 G1 (WTF)

WTF - G1 
Βαθμολογημένο τουρνουά
25 έως 27 Απρ 2014

 
1. PROMOTOR :
- Ευρωπαϊκή Ένωση Taekwondo 
- Ελληνική Ομοσπονδία Τάε Κβον Ντο 

2. ORGANIZERS :
Νότια Ελληνική Ένωση Taekwondo 
. 3 ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ :
-Δήμος στο νησί της Κω
- Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου  
-Α.Σ. Κεφάλου Κω Sports Club


4. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ: 25 έως 27 Απρ. 2014 (τρεις ημέρες) 

5. ΤΟΠΟΣ: Kipriotis Village Venue-Κως-Ελλάδα



Προβολή μεγαλύτερου χάρτη


6.2. Κατηγορίες: 
  • Άνδρες και Γυναίκες
  • Έφηβοι και Νεανίδες
  • Παίδες και Κορασίδες   

6.3.Ηλικίες: 
Παίδες και Κορασίδες : 2000, 2001, 2002
Έφηβοι και Νεανίδες : 1999, 1998 και 1997

Άνδρες και Γυναίκες : 1997 και άνω 

(WTF κατάταξη G1)

(Οι γεννηθείς το 1997, μπορούν να ανταγωνιστούν ως Έφηβοι και Νεανίδες  ή ως Άνδρες και Γυναίκες , δεν επιτρέπεται να αγωνιστούν και στις δύο κατηγορίες)

Δείτε εδώ την ανακοίνωση

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2014


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
  ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 
& ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΧΑΛΚΙΔΑ - 21-22-23 Φεβρουαρίου 2014


 

Στιγμιότυπα Αγώνων


ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΔΩ | ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΔΩ
ΑΝΔΡΕΣ
-54 κιλά
1 ΣΙΜΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ
2 ΛΙΟΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΣ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
3 ΜΟΣΧΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΜΕΣΣΑΤΙΣ
3 ΣΥΓΓΟΥΝΑΣ ΘΩΜΑΣ ΑΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
-58 κιλά
1 ΤΣΟΥΡΔΙΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΓΑΣ ΑΡΓΟΥΣ
2 ΠΟΛΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ Α & ΓΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
3 ΦΑΚΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3 ΚΑΡΑΧΟΥΝΤΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
-63 κιλά
1 ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Σ. ΤΚD&ΠΥΓΜ. ΑΛΕΞ/ΡΕΙΑΣ "ΦΙΛΙΠΠΟΣ"  
2 ΠΑΖΑΡΛΗΣ  ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΔΡΑΜΑΣ
3 ΝΥΔΡΑΣ-ΥΔΡΑΙΟΣ ΑΛΕΞ. ΑΣ  ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
3 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΒΡΑΑΜ ΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
-68 κιλά
1 ΜΕΧΕΡΙΔΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Σ. ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
2 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΣ ΑΘΛΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ
3 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΣΓ Η ΑΣΤΡΑΠΗ ΠΑΤΡΩΝ
3 ΚΟΥΤΣΟΥΝΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ-ΚΩΝ. ΑΣ ΠΥΡΓΟΥ ΑΡΡΑΧΙΩΝ
-74 κιλά
1 ΡΟΔΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ ΑΘΛΟΦΟΡΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
2 ΚΟΥΣΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΣ WTF ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3 ΤΣΟΚΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣ ΕΚΡΗΞΗ ΠΑΤΡΑΣ
3 ΜΠΑΤΖΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
-80 κιλά
1 ΤΖΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
2 ΤΕΛΗΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
3 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ ΔΑΦΝΗΣ
3 ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
-87 κιλά 
1 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
2 ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-Α. ΑΣ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
3 ΠΑΤΙΑΣ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
3 ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΣ ΜΕΣΣΑΤΙΣ
+87 κιλά
1 ΓΚΟΛΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
2 ΤΣΑΧΤΣΙΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΑΣΠΙΔΑ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
3 ΡΟΪΔΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
3 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ. ΑΣ ΔΑΦΝΗΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
-46 κιλά
1 ΚΟΥΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
2 ΠΑΠΑΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ
3 ΓΚΑΡΓΚΑΒΑΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΑΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
3 ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΑΣ
-49 κιλά
1 ΜΠΙΡΜΠΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ
2 ΛΑΧΑΝΑ ΕΙΡΗΝΗ ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
3 ΤΣΙΑΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΣ WTF ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3 ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
-53 κιλά
1 ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ ΑΣΓ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
2 ΚΑΡΥΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΓΣ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ
3 ΘΕΟΔΟΣΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΑΣ  ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
3 ΑΣΠΡΟΓΕΡΑΚΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
-57 κιλά
1 ΚΟΝΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2 ΤΣΑΝΤΟΥΚΛΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΑΣ ΚΟΥΜΓΚΑΝ
3 ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΑΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ  Η ΤΟΛΜΗ ΚΙΛΚΙΣ
3 ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ. ΑΣ  Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ
-62 κιλά
1 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣ. ΑΣ ΓΑΙΑ
2 ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
3 ΟΜΕΡ ΟΓΛΟΥ ΜΙΝΕΒΕΡ ΑΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ
3 ΧΗΡΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΣ WTF ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
-67  κιλά
1 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
2 ΔΕΛΗΔΗΜΗΤΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΕΩΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ
3 ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3 ΝΤΙΝΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
-73 κιλά
1 ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-Μ. ΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2 ΜΠΟΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΑΜΓΟ Η ΕΟΡΔΑΪΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
3 ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
3 ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΣΓ ΜΕΓΑΡΩΝ
+73  κιλά
1 ΣΑΛΙΝΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ ΑΚ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ
3 ΝΤΙΝΤΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
3 ΖΑΜΠΟΥΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΣ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ
ΕΦΗΒΟΙ
-45 κιλά
1 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2 ΡΑΨΟΜΑΝΙΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΑΣ ΓΑΙΑ
3 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΣ ΚΟΥΜΓΚΑΝ
3 ΤΑΓΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΑΣ ΑΡΓΟΥΣ
-48 κιλά
1 ΚΑΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣ ΕΚΡΗΞΗ ΠΑΤΡΑΣ
2 ΤΟΨΙΝΟΓΛΟΥ ΗΛΙΑΣ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
3 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3 ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΘΕΑΓΕΝΗΣ
-51 κιλά
1 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
2 ΣΤΑΥΡΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΑΤΡΩΤΟΣ
3 ΚΙΡΚΙΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ
3 ΒΕΖΥΡΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
-55 κιλά
1 ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2 ΤΣΙΠΛΗΚΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ
3 ΝΤΟΛΕΣΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ  ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
3 ΜΠΟΥΤΙΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΑΣ ΚΙΟΝΓΚ-ΧΙ ΑΘΗΝΑΣ
-59 κιλά
1 ΒΕΛΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
2 ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
3 ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΑΣ ΚΟΥΜΓΚΑΝ
3 ΚΑΣΑΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ
-63 κιλά
1 ΣΑΧΙΝ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΜΩΫΣΗΣ ΑΣ  ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
2 ΤΣΟΚΑΝΟΣ ΑΛΕΞΗΣ ΑΣ ΕΚΡΗΞΗ ΠΑΤΡΑΣ
3 ΔΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ
3 ΣΚΟΥΡΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
-68 κιλά
1 ΜΑΝΟΥΣΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
2 ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ Η ΚΙΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ
3 ΒΑΛΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  ΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
3 ΚΑΛΛΙΦΩΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
-73 κιλά
1 ΣΚΟΥΡΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2 ΚΑΝΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΝΤΕΛΕΧΕΙΑ ΑΣ
3 ΣΤΟΚΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΣ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ ΛΑΜΙΑΣ
3 ΜΠΙΡΟΛ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΟΥΜΒΕΡΤΟ ΑΣ ΦΩΤΙΑ
-78 κιλά
1 ΚΑΡΑΓΚΟΥΛΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
2 ΓΕΩΡΓΑΚΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ. ΑΟΓ ΟΡΦΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
3 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝ. ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
3 ΚΟΥΤΣΟΓΚΙΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ  ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
+78 κιλά
1 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2 ΤΑΡΑΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ
3 ΜΠΑΞΙΣΟΓΛΟΥ ΔΑΝΙΗΛ ΑΓΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
3 ΚΑΛΚΑΝΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΣ ΝΙΚΗ
ΝΕΑΝΙΔΕΣ
-42 κιλά
1 ΣΚΙΑΔΑΡΕΣΗ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΚΑΝ. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2 ΖΑΠΑΝΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΣ ΑΡΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
3 ΦΛΟΥΤΣΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
-44 κιλά
1 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗ ΕΡΓΙΝΑ-ΗΛ. ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2 ΑΠΟΙΚΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΣ ΑΘΛΗΣΗ ΝΙΚΑΙΑΣ
3 ΠΑΠΑΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ
3 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΣ ΦΩΤΙΑ
-46 κιλά
1 ΤΥΡΟΛΟΓΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ
2 ΦΟΥΣΤΕΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΑΝΝΑ ΑΣ ΚΙΟΝΓΚ-ΧΙ ΑΘΗΝΑΣ
3 ΚΑΨΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΣΓ Η ΔΟΞΑ ΠΑΤΡΩΝ
3 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΣΓ Η ΔΟΞΑ ΠΑΤΡΩΝ
-49 κιλά
1 ΧΙΩΤΗ ΔΑΝΑΗ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2 ΑΝΑΝΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΣ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
3 ΚΑΡΑΣΠΗΛΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΣΓ Η ΑΣΤΡΑΠΗ ΠΑΤΡΩΝ
3 ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΓΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΒΟΛΟΥ
-52 κιλά
1 ΑΣΠΡΟΓΕΡΑΚΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2 ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΗ ΜΑΡΙΝΑ ΑΣ ΕΚΡΗΞΗ ΠΑΤΡΑΣ
3 ΑΡΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
3 ΘΕΟΔΟΣΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΑΣ  ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
-55 κιλά
1 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
2 ΤΖΕΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠ. ΑΘΛ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
3 ΓΚΑΝΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΑΜΓΟ Η ΕΟΡΔΑΪΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
3 ΒΕΝΕΤΙΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΠΑΣ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ
-59 κιλά
1 ΜΩΫΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ  ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
2 ΠΑΠΑΔΕΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3 ΓΑΛΑΖΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
3 ΧΑΛΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΑΣ ΗΦΑΙΣΤΟΣ
-63 κιλά
1 ΤΖΕΛΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
2 ΑΓΟΥΡΙΔΑ ΣΟΦΙΑ ΑΣ ΨΑΧΝΩΝ
3 ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΑΣΓ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
3 ΜΑΛΤΕΖΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
-68 κιλά
1 ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΟΥ ΖΩΗ ΑΣ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
2 ΣΑΡΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
3 ΦΟΥΛΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ  ΑΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ Η ΤΟΛΜΗ ΚΙΛΚΙΣ

+ 68 κιλά
1 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΣ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ
2 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
3 ΤΣΑΤΣΑΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΓΟ Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ
3 ΚΑΫΜΕΝΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΑΣ ΜΥΤΙΚΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ G W.T.F.

Βαθμολόγηση Πρωταθλημάτων G WTF


Βαθμός 


     
 Πρωταθλήματα


G1       10 Βαθμοί    


WTF εγκεκριμένα πρωταθλήματα
Παγκόσμια πανεπιστημιακά πρωταθλήματα
Πολυ-αθλητικά παιχνίδια
Παγκόσμια στρατιωτικά πρωταθλήματα


G2       20 Βαθμοί 

WTF εγκεκριμένα πρωταθλήματα
Πανεπιστημιάδα
Παγκόσμιοι αγώνες CISM


G4       40 Βαθμοί  

GRAND PRIX SERIES
Ηπειρωτικά πρωταθλήματα

Ηπειρωτικά πολυ-αθλητικά παιχνίδια (με τον κύκλο 4 ετών)

G8        80 Βαθμοί  


Τελικός GRAND PRIX

G12     120 Βαθμοί 


Παγκόσμια Πρωταθλήματα WTF 

G20    200 Βαθμοί 


Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες

* Η βαθμολογία ισχύει για τις 5 πρώτες θέσεις ως εξής: 1ος 100% , 2ος  60% του πρώτου, 3ος 60% του δεύτερου και 5ος 60% του τρίτου. Ας πάρουμε για παράδειγμα ένα πρωτάθλημα G 4 , ο πρώτος θα πάρει 40 βαθμούς, ο δεύτερος 24, ο τρίτος 14,4 και ο πέμπτος 8,64 βαθμούς.

- Όριο υπολογισμού σημείων κατάταξης στα G1 και G2 πρωταθλήματα WTF


  Κάθε αθλητής/τρια  μπορεί να συμμετέχει σε όσες G-1 εκδηλώσεις επιθυμεί, ωστόσο, η κατάταξη WTF θα λάβει υπόψιν  μόνο τα πέντε καλύτερα αποτελέσματα για να υπολογίσει την κατάταξη του Αθλητή. 
Όσον αφορά, τις G-2 εκδηλώσεις, το όριο υπολογισμού είναι τρία. Η κατάταξη της WTF θα λάβει τα τρία καλύτερα αποτελέσματα να υπολογίσει τα σημεία  του αθλητή.

ΑΓΩΝΕΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΤΗΣ E.T.U.


  Όλα τα ETU A’ Class Tournaments 
μετονομάζονται σε:
G1 Taekwondo Tournaments.

 


  Αυτή η αλλαγή συμφωνήθηκε μεταξύ της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Ταεκβοντο ( WTF )
και της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Ταεκβοντο ( ETU ). Θα πρέπει να σημειωθεί ότι όλα τα τουρνουά A’ Class Taekwondo θα παραμείνουν ως είχαν  πριν, αλλά η ύπαρξή τους θα αφορά μόνο στα Ευρωπαϊκά τουρνουά Poomsae .
  Αξίζει να αναφερθεί ότι στα τουρνουά Ταεκβοντο A’ Class Taekwondo που διεξήχθησαν το 2013 πολλά διοικητικά μέλη της ETU , καθώς και ο πρόεδρος της ETU κύριος Αθανάσιος Πράγαλος , ήταν παρόντες.
  Σε όλα τα παραπάνω ανοιχτά τουρνουά A’ Class Open Tournaments Ανδρών-Γυναικών, Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων συμμετείχαν περισσότεροι από 6.000 αθλητές, προπονητές , διαιτητές και επίσημοι παράγοντες

Οι ακόλουθες 17 διοργανώσεις Ταεκβοντο της ETU θα διοργανωθούν ως εξής :


Σουηδία – Τρέλεμποργκ

08 – 09 Φεβρουαρίου
Τουρκία
28 Φεβρουαρίου, 02 Μαρτίου
Ολλανδία
15 – 16 Μαρτίου
Βέλγιο
04 – 06 Απριλίου
Γερμανία
11 – 13 Απριλίου
Μολδαβία
Τέλη Απριλίου
Ισπανία
Τέλη Μαϊου
Αυστρία
31 Μαϊου, 01 Ιουνίου
Σουηδία
14 – 15 Ιουνίου
Ρωσία
11 – 15 Σεπτεμβρίου
Ισραήλ
21 Σεπτεμβρίου
Ελλάδα
Σεπτέμβρη / Οκτώβρη
Ουκρανία
03 – 05 Οκτωβρίου
Σερβία - Βελιγράδι
18 – 19 Οκτωβρίου
Κροατία - Ζάγκρεμπ
08 – 09 Νοεμβρίου
Κύπρος – Νικοσία
Τέλη Νοεμβρίου
Γαλλία - Παρίσι
13 – 14 Δεκεμβρίου
21 – 22 Δεκεμβρίου
 
Πηγή : Μετάφραση του άρθρου "ETU Taekwondo Tournaments" 
στη σελίδα 35 του περιοδικού ETU MAGAZINE.

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. 2014 - ΧΑΛΚΙΔΑ

Στιγμιότυπα Αγώνων

......................................................................

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2014
ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ

http://www.tpss.eu/images/kyorugi.gif 
http://www.tpss.eu/images/kyorugi.gif 

http://www.tpss.eu/images/kyorugi.gif 
Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τους αγώνες κάντε κλικ εδώ !

Συμμετοχή των συλλόγων μας :
Juniors -63 Kg, Male-A

178.128864 (25)MarinosKostas1st kupA.C. EVRIPOS XALKIDAS

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΩΣΤΑ ΜΑΡΙΝΟ !

4G e-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ DAE DO

Daedo  έλεγχος γνησιότητας
Daedo αισθητήρας  επαλήθευσης 


  Μετά το Λονδίνο το 2012, η Daedo άρχισε να αναπτύσσει ένα σύστημα για τον εντοπισμό ψεύτικων e-προστατευτικά ποδιού και σταμάτησε την παραγωγή του 2G Μαύρη έκδοση. Η έκδοση 4G Grey ενσωματώνει σύστημα με τσιπ NFC, η δε έκδοση 3G Grey είναι το ενδιάμεσο στο μαύρο 2G και 4G Grey χωρίς το σύστημα ελέγχου γνησιότητας.

  Από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων 2014 και μετά, η Daedo θα ελέγχει πολύ στενά όλα τα προστατευτικά στους WTF διαγωνισμούς (από το G-1 και άνω), προκειμένου να αποφευχθεί η χρήση πλαστών ή παραποιημένων 4G e-προστατευτικά ποδιού, η Daedo έχει επίσης αναπτύξει ένα σύστημα για την επαλήθευση των αισθητήρων των e-προστατευτικών ποδιού,προκειμένου να διαπιστωθούν τυχόν παρεμβάσεις.

  Για καλύτερη απόδοση η Daedo δεν συνιστά τη χρήση του ίδιου e-προστάτη ποδιού για περισσότερο από 1 έτος.

* Η Daedo θα πουλήσει 4G e-προστατευτικά ποδιού στο περίπτερο των πωλήσεων στην Ταϊπέι, κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων Νέων Qualification Tournament και WTF Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων.

Πηγή: http://www.wtkmedia.com/

Μάθετε για τις ηλεκτρονικές κάσκες Dae Do εδώ

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ Τ.Κ.Ν. KIM & LIU

Με επιτυχία διοργανώθηκε το 1ο Φεστιβάλ Ταεκβοντο Kim & Liu.

Οι συμμετοχές των αθλητών ανήλθαν στις 1.446 , γεμίζοντας το στάδιο του Π.Φαλήρου με πιτσιρίκια που έβγαζαν αγωνιστικές ιαχές και κόσμο που χειροκροτούσε και ενθάρρυνε τους αγωνιζόμενους ! Ο Μίκυ , η Μίνι , ο Ντόναλντ , και η Ντόρα η μικρή εξερευνήτρια έκαναν αραιές εμφανίσεις και συνομιλούσαν με τους μικρούς αθλητές ενώ η θεατρική παράσταση ταξίδεψε τα παιδιά για λίγο στον χώρο του παραμυθιού και της φαντασίας.


Γκρίζες πινελιές της διοργάνωση αποτέλεσαν η πολύωρη παραμονή των αθλητών στο στάδιο , καθώς ο συντονισμός και η διαχείριση των αγώνων,  αν και είχε αρκετά καλη ροή , κούρασαν αρκετά μικρούς και μεγάλους , καθώς επίσης και κάποιες από τις κρίσεις της διαιτησίας , η οποία είχε ομολογουμένως δύσκολο έργο , καθώς λόγω της μικρής ηλικίας των αθλητών η τεχνική και η ισχύς του χτυπήματος ήταν δυσδιάκριτες ορισμένες φορές. 


Παρόλα αυτά όμως το επίπεδο της διοργάνωσης κρατήθηκε ψηλά και οι μικροί αθλητές απέκτησαν μια πολύτιμη αγωνιστική εμπειρία.


Οι σύλλογοι μας απέσπασαν 3 διακρίσεις και αρκετές υποσχέσεις για περισσότερες στο μέλλον..!

Ο τύπος γράφει για εμάς :
Ευβοϊκή γνώμη , Σελ 31 , 6 Μαρτίου 2014



Με μετάλλιο επέστρεψαν οι :

 Μπουλούκου Κυριακή
Α.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ
1η Θέση, Χρυσό μετάλλιο

Τρίκατζης Νίκος
Α.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ
1η Θέση, Χρυσό μετάλλιο

Μαρίνου Παρασκευή
Α.Σ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ
3η Θέση, Χάλκινο μετάλλιο

 
| Layout code by Pocket | Design by HarisPap |